Nyertes pályázataink bemutatása

          Frissítve:


 


www.nfu.hu

TÁMOP 3.1.4./08./2.
Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés – innovatív intézményekben

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Közreműködő Szervezet:

Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága,
1055 Budapest, Bihari János u. 5.
Telefon: 1/301-3200
www.okmt.hu

Tudnivalók a projektről

Mit jelent a TÁMOP mozaikszó?

rsadalmi Megújulás Operatív Program

Mi a lényege?

A nevelő-oktató munka során kiemelten figyelembe kell venni:

Milyen újdonságai lesznek?

Újszerű tanulásszervezési eljárásokat vezetünk be.
A projektben részt vevő pedagógusok a legkorszerűbb módszertani-metodikai ismereteket sajátítják el a továbbképzéseken, és ezeket fogják alkalmazni a munkájukban.
Modernizálódik az eszközparkunk, az oktatásban elterjed a infokommunikációs technikák alkalmazása.
Mindenki részt vesz a saját tananyag-fejlesztési, pedagógiai koncepciójának kidolgozásában, segédanyagok, értékelési eszközök készítésében is.
Újszerű tanulásszervezési eljárásokat vezetünk be, alkalmazzuk a kooperatív tanulási technikákat, a projektmódszert, témaheteket szervezünk.
Módszertani tapasztalatszerzés során pedagógusaink eljutnak olyan iskolákba, ahol már eszerint tanítanak, átveszik a legjobb megoldásokat, s ezeket továbbfejlesztik.

Milyen eredményekre számíthatunk?

Multikulturális és interkulturális tartalmakkal egészül ki tanulóink magyarságismerete.
A jövőbe fektetünk, hogy gyerekeink majd egy élhetőbb, jobb, korszerűbb világban is otthonosak legyenek, személyiségüket kibontakoztatva boldog, elégedett, sikeres európai polgárokká váljanak.
A pillanatnyilag a projektben dolgozó 15 pedagógus innovatív tevékenysége az egész nevelőtestület tevékenységére pozitív hatással lesz, és a következő években kiteljesedik, valamennyi tanulócsoportra érvényes lesz a még csak kisebb kört érintő új típusú tanítás és tanulás.







 


www.nfu.hu

TÁMOP 3.1.5./09./A/2.
Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben)

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Közreműködő Szervezet:

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.,
1134 Budapest, Váci út 45. "C" épület
Levélcím: 1385 Budapest, Pf. 818.
Telefon: (061) 298-0500
www.esza.hu

A projekt műszaki adatai:

Kedvezményezett: Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, 7400 Kaposvár, Béke u. 75.
A projekt címe: Képzett tanárok, sikeres oktatás a Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban
Azonosítószám: TÁMOP-3.1.5-09/A-2-2010-0278
A projekt időtartama: 2010.08.01 - 2012.07.31.
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 12 826 600 Ft.

A pályázat célja a pályázati felhívás alapján:

Az új tanítási és tanulási módszerek megjelenése, a hagyományos pedagógusszerepek megváltozása, az informatika, stb. egyaránt nagy kihívást jelentenek a pedagógusok és az oktatók számára. Az új körülményekhez való gyors alkalmazkodáshoz, az oktatás színvonalának emeléséhez, és az oktatási szolgáltatások széleskörű bevezetéséhez a pedagógusok kiterjedt és intenzív módszertani és szakmai fejlesztésére van szükség.
Jelen pályázat keretében az osztálytermi gyakorlaton túl a fejlesztéseket megerősítő, támogató, oklevéllel vagy oklevél betétlappal záruló képzések kerülnek támogatásra a felsőoktatás rendszerében, melyek olyan szakmai, szakértői területekre készítik fel a közoktatási intézményekben dolgozó pedagógusokat, amelyek a fejlesztések implementációs folyamatait támogatják, illetve a pedagógiai program hatékony, minőségi megvalósítását garantálják.
A közoktatás modernizációjának végrehajtására csak kompetencia alapú és integrált szemléletű korszerű pedagógiai módszereket alkalmazni tudó pedagógusok képesek.
A pályázat fő célja: az oktatás hatékonyságának, eredményességének javítása.

A 2011-2012-es tanév munkaterve

Letöltés [63KiB PDF]







 


www.nfu.hu

DDOP-3.1.2/A-14-2014-0004
A Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium sportinfrastruktúrájának és energetikai rendszereinek fejlesztése

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Közreműködő Szervezet:

Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség,
7621, Pécs, Mária u. 3.
Telefon: 72/513-760
http://www.deldunantul.com

Tudnivalók a projektről

Mit jelent a DDOP mozaikszó?

Dél-Dunántúli Operatív Program

A projekt időtartama: 2015.06.04 - 2015.11.30 (2014.11.26 - 2015.11.30)

A megvalósulás helyszíne: Kaposvári Általános Iskola és Gimnázium 7400 Kaposvár, Béke utca 75.

Projekt költségvetése: 428 750 500 Ft

Projektmenedzsment

A projekt célja / a projekt rövid szakmai tartalma

A projektre a Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumában kerül sor, a megye legnagyobb 14 év alatti tanulói létszámával rendelkező, egyetlen köznevelési sportiskolájában. A fejlesztés a leromlott állapotú iskolaépület komplex energetikai felújítására, akadály- és azbesztmentesítésre, egy új fejlesztő terem kialakítására és a mindennapos testnevelés infrastruktúrájának megteremtésére irányul (az udvari sportpályák és játszóudvar felújításával, a régi műfüves pálya lefedésével).

A beruházás céljai

A beruházás műszaki tartalma

  1. A projekt révén a gyermekek részére optimális, egészséges, befogadó oktatási környezet és sport infrastruktúra kerül kialakításra. A 35 éve épített és 16 éve bővített épület állapota nagyon leromlott, energetikai rendszere elavult (35 éves) szigetelése nem megfelelő. Az épület jelenleg nem akadálymentesített és azbesztmentes. A projekt az összes felsorolt problémát orvosolja. A projektelem műszaki tartalma:

  2. A második projektelem révén az átalakítással létrejövő új (300 m2) szabadidős és sportfoglalkozásokra alkalmas helyiséget a korábban a különböző HEFOP és TAMOP pályázatok keretében megújított tartalmi és módszertani programokhoz kapcsolódóan lehetne használni, a szakmai programok hatékonysága így tovább növekedne.

    FEJLESZTŐ TEREM KIALAKÍTÁSA: a főépület kereszt közlekedőhöz közel eső földszinti részében az étkező és jelenleg üzemelő melegítő konyha. A melegítő konyha épületszárba történő áthelyezésével lehetőség nyílik a földszintes épületrész fejlesztő teremmé történő átalakítására. A helyiség a 295 m2-es összefüggő területével megfelelő teret biztosít különböző fejlesztő képzések, mozgásfejlesztő foglalkozások megtartására. A helyiségben burkolatok cseréje és a felületek festéssel, mázolással történő felújítása is szükséges.

  3. Végezetül a harmadik projektelem révén megteremtődne a köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (Köznevelési tv.) szerinti mindennapos testnevelés infrastrukturális és eszköz feltétel rendszere, a megye legnagyobb 6-14 éves tanulói létszámmal rendelkező és egyetlen köznevelési típusú sportiskolai feladatokat is ellátó intézményében, a balesetveszélyesen rossz állapotban lévő udvari sportpályák és játszóudvar felújítása, az öltözők felújítása és a már meglévő műfüves pálya lefedése révén.







 


www.nfu.hu

KEOP-2008-6.2.0/A - Fenntarthatóbb életmódot és fogyasztási lehetőségeket népszerűsítő, terjedésüket elősegítő mintaprojektek

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozásával valósul meg.

Közreműködő szervezet:

Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium - Fejlesztési Igazgatóság
1012, Budapest, Márvány u. 1/C
Tel.: (01) 224-2500 Fax.: (01) 201-1008
www.fi.kvvm.hu
keop@mail.kvvm.hu

Hírek

Sajtótájékoztató - 2010. március 30.

2010.március 30-án 15 órától iskolánkba sajtótájékoztatót tartottunk a KEOP-6.2.0/A pályázattal kapcsolatban, melynek kedvezményezettjeként 9 900 000 Ft-ot nyert iskolánk. A sajtóeseményen megjelent az összes meghívott helyi média (Somogyi Hírlap, Kapos TV, Somogy TV, Kapos Rádió, Enjoy Rádió) és iskolánk teljes vezérkara. Először Molnár Anna igazgató köszöntötte a meghívottakat, majd Dr.Borbély Csaba a Kaposvári Egyetem oktatási rektorhelyettese méltatta sikeres és ötletes című pályázatunkat, és egyúttal felhívta figyelmünket a kerékpározás fontosságára. Ezután Bali Péter projekt menedzser rövid prezentációt tartott a beruházás jelenlegi állásáról és bemutatta a terveket. A bemutatóban nagy hangsúlyt kapott, hogy ez az infrastruktúra egy egyedülálló háttér lehet a környezettudatos gondolkodás kialakításában és nagy lépés egészségesebb életmódra való törekvés irányába.
Intézményünk egy 60 kerékpár tárolására alkalmas „vasparipa parkolóval” lesz gazdagabb, melyben öltözőket és zuhanyzókat, WC-ket alakítanak ki. A helyiséget beléptető rendszerrel és biztonsági kamerával is ellátják.

 

Tudnivalók a projektről

Mit jelent a KEOP mozaikszó?

Környezet és Energia Operatív Program

A pályázatunk tartalma

A fenntartható életmódot és az ehhez kapcsolódó viselkedésmintákat ösztönző mintaprojektként az iskola Tedd a kocsid a garázsba és járj drótszamárral munkába című pályázata 9 900 000 Ft-ot nyert egy 60 férőhelyes fedett, zárt kerékpártároló építésére.
A kerékpártárolót a régi konyha területén alakítjuk ki mintegy 105 m2-en, kiegészítve két, több mint 17 m2-es öltözővel, zuhanyozóval, WC-vel, rámpával, beléptető rendszerrel és biztonsági kamerával.

A beruházás tervezett indítása 2009.12.01., az átadás 2010.04.30.







 


www.nfu.hu

TIOP-1.1.1-07/1-2008 - „Intelligens iskola megvalósulása a Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumában”

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozásával valósul meg.

Közreműködő szervezet:

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
1134 Budapest, Váci út 45. "C" épület
Levélcím: 1385 Budapest, Pf. 818.
Telefon: (061) 298-0500
www.esza.hu

Tudnivalók a projektről

Mit jelent a TIOP mozaikszó?

Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program

A pályázatunk tartalma

„Intelligens iskola megvalósulása a Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumában” című, TIOP-1.1.1-07/1-2008 pályázaton iskolánk 31 829 740 Ft-ot nyert digitális eszközök beszerzésére.

A pályázat időtartama: 2010.11.30. - 2011.05.15.

A pályázaton nyert eszközök:

  • 43 db Iskolai PC csomag (PC és monitor)
  • 18 db Tantermi csomag (interaktív tábla, notebook, projektor)
  • 1 db Alkalmazás szerver
  • 1 db WIFI csomag
  • 2 db SNI I (nagyothalló) csomag
  • 1 db SNI IV (vak) csomag
  • 3 db SNI V (mozgássérült) csomag

A projekt célja:

Az új eszközök lehetővé teszik korszerű módszerek alkalmazását és ez által az oktatás színvonalának növelését.
Számítógép-állományának korszerűsítése a pedagógiai, mérés-értékelési, valamint adminisztrációs feladatok igényeinek megfelelő ellátása érdekében.
Tantermei 40%-ának ellátása Internet hozzáférési képességgel rendelkező interaktív prezentációs eszközökkel (digitális tábla, projektor).
A nevesített (gyengénlátó, hallássérült, mozgássérült) problémával küzdő sajátos nevelési igényű tanulók integrált oktatását segítő speciális informatikai eszközök biztosítása.

Hírek:

Sajtómegjelenés: Somogyi Hírlap - Megyei Körkép rovat, 2011. január







 


www.nfu.hu

TÁMOP-3.3.10.B-12-2013-0008 - „Továbbtanulást erősítő kezdeményezések támogatása"

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Közreműködő Szervezet:

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.,
1134 Budapest, Váci út 45. "C" épület
Levélcím: 1385 Budapest, Pf. 818.
Telefon: (061) 298-0500
www.esza.hu

Tudnivalók a projektről

Mit jelent a TÁMOP mozaikszó?

rsadalmi Megújulás Operatív Program

A projekt tartalma:

A pályázat időtartama: 2013. szeptember 1. - 2015. június 30.
A Kaposvári Egyetem a TÁMOP-3.3.10.B-12-2013-0008 azonosítószámú, „Komplex továbbtanulást elősegítő eszközrendszer kidolgozása és alkalmazása a Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium hátrányos és halmozottan hátrányos tanulói körében” című pályázattal 30.000.000 forint támogatást nyert.
Az elnyert támogatás esélyt nyújt intézményünk 30 hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, 9-12. évfolyamos diákja számára a középiskolai tanulmányaik eredményes befejezésére és a felsőoktatásban történő továbbtanulásuk sikeres megvalósítására.
Céljaink, a befogadó iskolai környezet kialakítása, a felzárkózást biztosító szolgáltatások megvalósítása kiemelt fontossággal bír a célcsoporthoz tartozó gyermekek iskolai sikerességének növelésében, kudarcaik csökkentésében. A tanulók személyiségközpontú fejlesztését, mentorálását 6 mentortanár, az egyéni igényekre épülő szaktárgyi felkészítéseket 8 szaktanár végzi. Szaktárgyi felkészítést a kötelező érettségi tárgyakból (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelvek) illetve informatikából biztosítunk.
A pályázat támogat közösségi és szabadidős programokat, különböző szakmai és társadalmi szervezetekkel megvalósítandó közös tevékenységeket, melyek segítik a kitűzött cél elérésén túl egy olyan közösségi háló kialakítását, mely a pályázat eredményeinek továbbviteléhez, fenntartásához biztonságos alapot nyújt majd.

Pályázatba bevont pedagógusok:

A pályázat nyilvánosságra hozott anyagai (PDF):